Usługi

Wizualizacje 3D

Posiadając profesjonalne narzędzia potrafimy przygotować wizualizacje np. nowo powstającego osiedla dla biura deweloperskiego, skateparku czy nowej serii mebli. Dodatkowo model 3D pozwala na wprowadzanie zmian jeszcze na etapie w którym to możliwe i przed ponoszeniem kosztownych konsekwencji.


Wizualizacje Produktu

Dla projektanta, który oprócz szkicownika w swojej pracy używa komputera, umiejętność tworzenia cyfrowych modeli przestrzennych musi być co najmniej tak rozwinięta jak rysowanie. Według tego klucza pojawili się u nas pierwsi klienci. Usługa miała polegać wyłącznie na przygotowaniu modelu cyfrowego, mniej czy bardziej zaawansowanej wizualizacji. Były to m in.: drewniany stojak na głośnik, tuby plastikowe, niewielkie konstrukcje stalowe.

Wbrew pozorom czasem łatwiej i taniej jest wykonać model cyfrowy i wizualizację niż przeprowadzić profesjonalną sesję fotograficzną. Zależy to od wielkości czy szczególnych właściwości produktu. Biorąc za przykład plastikowe opakowania, gdzie klientowi zależało na tym, by pokazać możliwości nadruku, naklejek oraz różnorodność form bez uruchamiania osobnej produkcji każdego z nich – wizualizacja była najefektywniejszym sposobem osiągnięcia celu. Oczywiście wizualizacje pozbawione są tego, z czym jest najwięcej problemów podczas sesji fotograficznych na małych przezroczystych przedmiotach. Mowa o kurzu i odciskach palców.Innym razem klient otrzymał zlecenie na wykonanie nowych elementów stalowych jednej z firm produkcyjnych. Zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem opracował i naszkicował ich ulepszoną wersję. Dzięki stworzeniu modelu i wykonaniu wizualizacji zaprezentowano nową konstrukcję, którą następnie wdrożono w życie.


Wizualizacje Architektoniczne

Zlecenia na takie usługi pojawiają się u nas coraz częściej. W tym przypadku bardzo istotna jest współpraca na linii Inwestor – twórca. To Inwestor ma prawo wyboru w jaki sposób zaprezentowany zostanie jego projekt. W żadnym wypadku nie chodzi o sztuczne skalowanie elementów i zaburzanie rzeczywistych proporcji dla nęcenia klientów. Wręcz przeciwnie. Należy tak wykonać wizualizację, by była jak najbardziej zbliżona do tego co powstanie w rzeczywistości. Pozostaje jednak pole na własną inwencję lecz najlepiej tak, by z obrazem trafić do zamierzonej grupy odbiorców. Ujęcie statyczne czy dynamiczne? Wschód słońca, środek dnia, czy wieczór? Może dobrze pokazać bryłę deszczowego dnia jako efektowną wyłaniającą się z szarzyzny tła? Ważne są również dodatki. Samochody, ludzie, zwierzęta, rośliny. Wbrew pozorom na odbiór wizualizacji ma wpływ to, czy na podjeździe znajdzie się sportowy samochód z otwieranymi drzwiami do góry czy rodzinny suw. Jeżeli zlecenie ma zostać wykonanie profesjonalnie, nie może być przypadków.

Wykonaliśmy m. in. wizualizacje takich obiektów jak:
Osiedle kilkudziesięciu domów, biurowiec z zapleczem magazynowym i parkingiem, betonowy skatepark w parku, boisko wielofunkcyjne w pobliżu szkoły, dom jednorodzinny.

Etapy tworzenia wizualizacji


Nie ma co ukrywać. Jest to pracochłonne i czasochłonne zajęcie. Wiele rzeczy po drodze może pójść nie tak. Nad wieloma kwestiami należy się pochylić i przedyskutować je z Inwestorem.
Być może właśnie dlatego, na końcu, kiedy widać efekt, satysfakcja z wykonanej pracy jest ogromna.