Usługi

Projekty Elewacji

Aby nadać swojemu domowi własnego, niepowtarzalnego charakteru warto zatroszczyć się o wygląd z zewnątrz. Czasem wystarczy niewielki lifting gotowego projektu arch-bud (określenie kolorystyki, wykorzystanie sztukaterii), by odmienić bryłę. Projekty elewacji wykonujemy również dla istniejących budynków. Czasem przy okazji termomodernizacji, innym razem gdy obiekt zmienia właściciela.

Projektowanie elewacji polega na świadomym i zgodnym z zasadami kompozycji zestawieniu ze sobą odpowiadających sobie kolorów i materiałów na zasadzie dopełnienia lub przeciwstawności (kontrastu). Należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy zewnętrzne takie jak: stolarka okienna i drzwiowa, obróbka blacharska, orynnowanie, dach, tynk, oświetlenie, okładziny itp.. Kolory i faktury to jednak nie wszystko. Odpowiednie proporcje podziałów i barw sprawiają, że bryła wydaje się atrakcyjna. Jeżeli zachodzi potrzeba, dzięki świadomym zabiegom (jak w przypadku wnętrz), dom może optycznie zyskać na szerokości, wysokości czy wielkości. Można nadać bryle lekkości dzięki odcięciu na cokole lub wzmocnić za pomocą ciemnych rozległych powierzchni.

Na końcu, nie bez znaczenia jest krajobraz. Jako świadomym projektantom zależny nam na tym, by nie tyle nie czynić szkody dla otoczenia, ale je upiększać. Kontekst miejsca zarówno w krajobrazie miejskim jak wiejskim jest bardzo istotny. Mimo szerokiej gamy jaskrawych, neonowych kolorów farb i tynków oferowanych przez producentów projekt elewacji powinien być rozsądny i zgodny z prawem (MPZP, WZ).Zawsze dobieramy materiały i kolory na podstawie fizycznych próbek tak, by uniknąć niespodzianek podczas prac. Rozwiązujemy strategiczne detale architektoniczne.

W końcu powstaje projekt i wizualizacje.